image1 image2 image3

radca prawny rzeszow  Pracownik kancelarii udzielił wypowiedzi dla głównego wydania Wiadomości TVP1

01.10.2014 r.

tvp wiadomości sznajder uav mini

Miło nam poinformować, że zajmujący się problematyką prawa lotniczego, będącego jedną ze specjalizacji naszej kancelarii, Jakub Sznajder udzielił w dniu 27 września 2014 wypowiedzi dla głównego wydania Wiadomości w Programie Pierwszym Telewizji Polskiej S.A.

W reportażu pt. Ratunek z góry poruszana była kwestia użytkowania bezzałogowych statków powietrznych dla celów ratunkowych. Wskazywano, że z zamiarem zakupu systemów bezzałogowych nosi się m.in. Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Do naszej kancelarii zwrócono się z pytaniem dotyczącym aktualnego stanu prawnej regulacji dronów w Polsce. Co prawda wyemitowana wypowiedź stanowiła zaledwie fragment zarejestrowanego w kancelarii materiału, lecz i tak z satysfakcją odebraliśmy zainteresowanie naszą działalnością ze strony mediów ogólnopolskich Warto wskazać, iż pan Jakub Sznajder posiada aktualne uprawnienia UAVO, a problematyką prawną UAV/RPAS zajmuje się od kilku lat.

Nasza kancelaria współpracuje m.in. z rzeszowskim ośrodkiem RC-Lipol szkolącym m.in. w zakresie uzyskiwania świadectw kwalifikacji na drony.

Zapraszamy do obejrzenia całego reportażu Wiadomości TVP1 pt. Ratunek z góry.